Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Nielegalny towar w skrytce na poddaszu - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalny towar w skrytce na poddaszu

Autor : Magdalena Tomaszewska
03.03.2017

Papierosy z przemytu o wartości 72 tys. zł ujawnili 2 marca funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Korczowej. Nielegalny towar przechowywany był w specjalnej skrytce na poddaszu.

Funkcjonariusze SG z Korczowej przeszukali jedną z posesji na terenie gminy Radymno, należącą do 49-letniego obywatela Polski. Na poddaszu budynku gospodarczego znaleźli skrytkę, do której – aby wejść – trzeba było przecisnąć się przez otwór o wymiarach ok. 50 x 50 cm, zamaskowany arkuszami blachy i dodatkowo przykryty słomą. W skrytce funkcjonariusze SG ujawnili 5 300 paczek papierosów o wartości 72 tysięcy złotych.

Na terenie posesji zatrzymano również dwóch obywateli Ukrainy, którzy rozpakowywali papierosy bez polskich znaków akcyzy ze swoich samochodów – łącznie 240 paczek o wartości 3,2 tys. zł.

Właściciel posesji usłyszał zarzuty i odpowie za popełnienie przestępstwa z kodeksu karnego skarbowego. Obywatele Ukrainy zostaną ukarani za wykroczenie skarbowe.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki SG w Korczowej pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Jarosławiu.

 

zdj. Podlaski OSG

  • wejście do skrytki
    wejście do skrytki
  • towar w skrytce
    towar w skrytce
  • funkcjonariusze SG z ujawnionym towarem
    funkcjonariusze SG z ujawnionym towarem
do góry