Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie! - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie!

Ewa Gajewska
03.02.2017

Wczoraj funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 32-letniego pijanego kierowcę z Ukrainy. Mężczyzna stwarzał poważne zagrożenie na polskich drogach. Zatrzymano także 31-letniego Polaka, który zachowywał się agresywnie pod wpływem alkoholu.

Wczoraj w okolicach Budomierza funkcjonariusze z Placówki SG w Lubaczowie zatrzymali pijanego ukraińskiego kierowcę.  32–latek odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie i tam przebadany przy pomocy alkotestu  z wynikiem ponad 1 promila.

Każdego dnia możemy spotkać na swojej drodze pijanego kierowcę. Pamiętajmy, że stanowi on śmiertelne zagrożenie. Powstrzymanie nietrzeźwego kierującego to konieczność – w ten sposób mozemy zapobiec tragedii. 

Również wczoraj w Narolu (powiat lubaczowski) został zatrzymany 31-letni Polak. Stan mężczyzny wskazywał na upojenie alkoholowe. Zatrzymany przez funkcjonariusza SG i funkcjonariusza Policji nie chciał wykonywać poleceń, obrażał funkcjonariuszy i kierował wobec nich groźby karalne. Agresor został obezwładniony. Po badaniu w szpitalu okazało się, że miał 2,35 promila alkoholu we krwi. Mężczyznę osadzono w Policyjnych Pomieszczeniach dla Osób Zatrzymanych w Komendzie Powiatowej Policji w Lubaczowie.

Dalsze czynności w obu sprawach prowadzi KPP w Lubaczowie.

zdj. Bieszczadzki OSG

do góry