Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Papierosy bez akcyzy warte 113 tys. zł - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Papierosy bez akcyzy warte 113 tys. zł

Ewelina Szczepańska
03.02.2017

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego OSG ujawnili papierosy bez polskich znaków akcyzy o łącznej wartości 113 tys. zł.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Horyńcu-Zdroju ujawnili papierosy, które przewoził w bagażniku Forda Mondeo 62-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego. Towar był wart 65 tys. zł. Mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Działania prowadzono wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Kontroli Skarbowej w Przemyślu.

Ponadto, na autostradzie A4 (w miejscowości Łukawiec) w zatrzymanym do kontroli mercedesie, funkcjonariusze SG z Placówki w Rzeszowie-Jasionce ujawnili papierosy. Towar wart 29 tys. zł przewożony był także w bagażniku pojazdu. Zatrzymano kierowcę samochodu 52-letniego obywatela Polski. Trwają czynności zmierzające do ustalenia źródła pochodzenia towaru oraz jego potencjalnych odbiorców.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Hermanowicach ujawnili w samochodzie marki Opel Vectra papierosy bez polskich znaków akcyzy warte 15,5 tys. zł. Oplem podróżował 58-letni obywatel Polski, mieszkaniec Przemyśla. Mężczyzna odpowie za popełnienie przestępstwa skarbowego.

Z kolei funkcjonariusze z Placówki SG w Medyce, w trakcie legitymowania 43-letniego obywatela Ukrainy, odkryli przy nim 260 paczek papierosów. Mężczyzna cały towar (26 kartonów) ukrył na sobie. W tym celu miał specjalnie uszyty, szeroki płaszcz, który powinien pomóc mu przemieszczać się z towarem. Okazało się, że 43-latek to pomocnik maszynisty pociągu towarowego, który przyjechał z Ukrainy do Medyki. Mężczyznę ukarano za popełnienie wykroczenia skarbowego.

zdj. Bieszczadzki OSG

do góry