Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Pijany kierowca zatrzymany przez funkcjonariusza SG - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca zatrzymany przez funkcjonariusza SG

Autor : Ewa Gajewska
10.01.2017

8 stycznia funkcjonariusz z Placówki Straży Granicznej w Braniewie zatrzymał pijanego kierowcę. Mężczyzna został zatrzymany na drodze pomiędzy miejscowościami Lubnowo - Tolkowiec. Miał prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

W czasie wolnym od służby funkcjonariusz SG zwrócił uwagę na niebezpieczne manewry jadącego z przodu kierowcy seata. Funkcjonariusz próbował wyprzedzić samochód, dawał sygnały świetlne i dźwiękowe. Po drodze, w jednej z miejscowości wysadził swoją rodzinę i wraz z drugim mężczyzną pojechał dalej za niebezpiecznie jadącym kierowcą. Prowadzący seata nadal uparcie jechał zygzakiem od lewej do prawej krawędzi jezdni. Funkcjonariusz SG chciał zmusić kierowcę do zatrzymania się. Aby ten cel osiągnąć - krzyczał do kierującego seatem, że odkręca mu się tylne koło. Mężczyzna zatrzymał swój samochód i otworzył drzwi. Gdy się zorientował, że jest to tylko pretekst do zatrzymania go, próbował uciec. Funkcjonariusz SG odebrał mu kluczyki od auta i zatrzymał nietrzeźwego kierowcę.

Okazało się, że jest to mieszkaniec gminy Ruciane Nida. Miał prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu i prowadził pojazd bez uprawnień. Podróż 38-latka zakończyła się w KPP w Braniewie. Teraz grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

 

do góry