Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Kamper skradziony w Andorze odzyskany w Polsce - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kamper skradziony w Andorze odzyskany w Polsce

Ewa Gajewska
06.06.2016

3 czerwca funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko–Niemieckiej Placówki w Świecku ścigali kierowcę kradzionego fiata ducato typu kamper. Mężczyznę zatrzymano. Kierowcę oraz odzyskany pojazd przekazano policjantom z KPP w Słubicach.

Polsko–niemiecki patrol, podczas służby na krajowej „dwójce”, wytypował do kontroli jadący z Niemiec samochód marki Fiat Ducato. Mimo wyraźnych znaków do zatrzymania, kierowca nie zatrzymał się i z dużą prędkością uciekał z miejsca kontroli. Funkcjonariusze podjęli pościg za kamperem. Uciekający kierowca nie zapanował jednak nad pojazdem i po chwili został zatrzymany.

Mężczyzna, 35-letni obywatel Polski, nie posiadał dokumentów samochodu i nie potrafił w inny sposób udokumentować jego pochodzenia, a w stacyjce pojazdu widoczne były ślady ingerencji. Funkcjonariusze ustalili, że kamper został skradziony na terytorium Andory dwa dni wcześniej, natomiast tablice rejestracyjne pochodziły z innego samochodu. Wartość kampera oszacowano na 300 tys. zł. Zatrzymanego kierowcę oraz odzyskany pojazd przekazano policjantom z KPP w Słubicach.

zdj. Nadodrzański OSG

  • kradziony kamper
    kradziony kamper
do góry