Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Przygotowania do ŚDM na Podkarpaciu - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przygotowania do ŚDM na Podkarpaciu

Magdalena Tomaszewska
12.05.2016

12 maja na przejściu granicznym w Budomierzu, w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, odbyło się spotkanie przedstawicieli służb i diecezji z katolickimi koordynatorami ŚDM na Podkarpaciu. Podczas spotkania przedstawione zostały propozycje rozwiązań przygotowanych dla pielgrzymów jadących w lipcu na spotkanie z papieżem Franciszkiem.

Spotkanie rozpoczęło się od wystąpienia Zastępcy Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału SG płk. SG Roberta Rogoza, który przedstawił planowane przez Straż Graniczną na poszczególnych przejściach granicznych z Ukrainą rozwiązania organizacyjne, m.in. dedykowane dla pielgrzymów specjalne pasy odpraw, które na czas wizyty papieża będą oznaczone na tablicach ledowych (logo ŚDM). Samochody i autokary z pielgrzymami także powinny posiadać za przednią szybą logotyp ŚDM. Omówiono również zasady przekraczania granicy przez pielgrzymów z Ukrainy oraz kwestię wymaganych dokumentów.

Funkcjonariusze Służby Celnej przedstawili m.in. przepisy celne związane z przywozem i wywozem towarów w obrocie między obszarem celnym Unii Europejskiej a państwami trzecimi oraz zaprezentowali towary objęte ograniczeniami i zakazami celnymi. Natomiast przedstawicielka Konsulatu RP we Lwowie omówiła procedurę związaną z uzyskaniem wiz przez pielgrzymów na Ukrainie.

W spotkaniu, oprócz przedstawicieli diecezji i służb, uczestniczyli również przedstawiciele Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego, Policji i służb weterynaryjno-sanitarnych.

Na koniec spotkania, wszystkich gości zaproszono do rekonesansu po przejściu granicznym, gdzie zaprezentowane zostały przedstawione wcześniej rozwiązania.

 

zdj. Bieszczadzki OSG

  • spotkanie
    spotkanie
  • spotkanie
    spotkanie
  • oznaczenie pasów ruchu na przejściu granicznym
    oznaczenie pasów ruchu na przejściu granicznym
do góry